Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

evaluate the expression when c= -4 and x=5x-4c​
brooks is babysitting this summer while she is home from college. she puts the money in the bank every week. this illustrates one of the advantages of money ove
Not sure what to pick
A two-dimensional array of ints, has been created and assigned to a2d. Write an expression whose value is the number of rows in this array.
can someone help me with this?simplify the following a) 3 × 4 × 2 × bb) c⁵ × cc) 2y⁴ × 5y³<3​
Write a letter of application to your school as a chemistry teacher​
Express the radical using the imaginary unit, i. Express your answer in simplified form. ±sqrt(-35) ​
An airplane flies eastward and always accelerates at a constant rate. At one position along its path, it has a velocity of 32.7 m/s . It then flies a further di
_____ is used to develop tactical plans by integrating customer-focused marketing plans for new and existing products with the operational management of the sup
During the assessment of speech fluency, SLPs sometimes measure the time of the longest block. This measurement is commonly referred to as