pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

"Which diagram below shows the first step in parallel line construction on a point outside a line? "
"Use function notation to write the equation of the line: "
What is the length of missing side b in the figure below?
Wilbur runs 3.2 km every morning how many feet are in 3.2 km given that 1 mile = 1.609 km and 1 mile = 5,280
"Octagon ABCDEFGH and its dilation, octagon A’B’C’D’E’F’G’H’, are shown on the coordinate plane below. If the center of dilation is at the origin, by what scale
(sin3t+cos3t)/(cos3t-sin3t)=? Please help
What is the graph of the function f(x) = the quantity of x plus 2, all over x minus 3
Byetta ( generic name is exenatide) 5mcg BID within 60 minutes AC Bystolic ( generic name is nebivolol) 5mg po qd Ciprodex Otic (generic name is ciprofloxacin/d
36% of what number is 18?
examine how substance abuse is responsible for accidents?