rodriguezdomingo3434
rodriguezdomingo3434 rodriguezdomingo3434
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Fuel from Shell costs $2 per gallon and fuel from Speedway costs $3 per gallon. You have at most $30 to spend on fuel.​

Respuesta :

582537
582537 582537
  • 02-11-2020

Answer:

You would want to go to shell

Step-by-step explanation:

At shell you spend 2 dollars for for fuel and your have 30 bucks you could get 15 gallons and at speedway you can get 10 gallons with 30 bucks

I hope you found this useful -Chris

Answer Link

Otras preguntas

what types of songs originated with slaves doing fieldwork in the colonies
Simplify. –12 – 4.8 ∙ (–2 + –8) A. –168 B. 36 C. 72 D. 168
Anyone who answers this correctly I will answer all your questions you have and give you a lot of extra points.......The ratio of the number of male lions to fe
The Box below is 6×1×2 arrangement of drinking cans. suppose the dimensions of the box are, in centimeters 39×13×12.25 what is the surface area of the box?
Which of the following statements about the lifestyle of the Mongols is false?They farmed along fertile river valleys.       They were pastoralists, relying on
Municipal bodies are created by
Which of the following environmental problems is not associated with human interactions with water in South and Southeast Asia? A. flooding B. deforestation C.
Julie works 7.65$ per hour. How many hours doe sit take to get Julie 24.48?
what types of songs originated with slaves doing fieldwork in the colonies
definition for SISTER CHROMATID.