masson67
masson67 masson67
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

3. If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce
package?

Respuesta :

chanheepink101
chanheepink101 chanheepink101
  • 02-10-2020

Answer:

324 cents or 3.24 dollars

Step-by-step explanation:

13.5 multiplied by 24=324

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of (1/8)^-1/3PLEASE I NEED THE AWNSER QUICK PLEASE AND TY
3. Siti and Mary shared $35 in the ratio 4:3. How much money did Siti receive?
Write an essay on "Should students be given more homework ?"​
Answer the following sections about adjacent angles
The British surrendered at Yorktown as a result of which of the following? a. Their inability to win even a single battle in the war b. The Continental Army's i
Examine the diagram. It is not drawn to scale. X 50° 3 55° Y 75° N What is the m<3? m23 =
does anyone know how to do chemistry i need help please
I need help finding the values of the last boxes shown in the image. The region R is bounded by the x-axis, the straight line in the graph and the vertical lin
What is the area of this figure? _______ square kilometers
Essay on world environment day