khdc khdc
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Box of cereal contains 23.4 ounces. Cost $5.49. What’s the cost per ounce?

Respuesta :

zaviondydell56
zaviondydell56 zaviondydell56
  • 05-10-2020

Answer:

it 4.262295082

Step-by-step explanation:

you have to divid the ounces by the cost

Answer Link

Otras preguntas

Suppose x + y = 6 and xy = 4. Find the value of x² y + xy² without solving the equations.
Any facts on string art? I can't find any!
8k-1=15 ? Help I have a question were we have to work this out what do I do?
A rectangle whose perimeter is 80 m has an area of 384 m^2. Find the dimensions of the rectangle.
Who were the Britons fighting against in the middle ages?
Any facts on string art? I can't find any!
How many electrons are in a carbon 13 (13c) atom?
Which of the following changes will decrease the rate of collisions between gaseous molecules oftype A and B in a closed container? A. decrease the volume of t
Which decimal is equal to 7/10?A. 0.71B. 0.7C. 0.07D. 0.071
i need a diagram for how a scrap heap magnet works