gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do your peer relationships affect your overall health status? What can you do to improve your peer relationships?
In 1980, Alfa Romeo introduced the first _______ system to smooth a rough idle caused by ignition and camshaft timing changes.
31- blank -12= 5 I have no ideA please help!
PLZ HELP ME- The measure of b is __. a0
During world war ll, the untied States was a member of the Allies Axis European theater Pacific theater
If t17 = 3 (t5) in an arithmetic progression, find t1 in terms of d.
100 POINTS!!! HELP ME ASAP
Tom is the deli manager at a grocery store. He needs to schedule employee to staff the deli department for no more that 260 person-hours per week. Tom has one p
WILL MARK BRAINLIEST 26. Which of these statements are true? (3 points) A. Gases are compressible B. Gases fill their containers completely C. The pressure of a
The federal act which provided over $7 billion to the EPA to protect and promote "green" jobs and a healthier environment is the - National Environmental Policy