Githbiu
Githbiu Githbiu
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

One saw and 4 hammers cost $72. Two saws and 6 hammers cost $114. How much does each item cost?

Respuesta :

linacbaez1566 linacbaez1566
  • 02-10-2020

Answer: 3x-x+2=4

Step-by-step explanation:

Answer Link
bjbjbbhgyfufutdydhca
bjbjbbhgyfufutdydhca bjbjbbhgyfufutdydhca
  • 02-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do solar system and galaxies differ?
What is the expanded form for 6.324
What is 9605.327 rounded to the nearest ten
how to solve 3/4 = 8/x-1
You will be helping Galileo perform the experiment to determine if objects with different mass fall at the same, or different, rates in the air and in a vacuum.
Tina bought some nail polish and lip gloss at the store. The nail polish cost $4.50 per bottle and lipgloss cost $7 per tube. Tina bought 9 items and spent $50.
A chunk of paraffin (wax) has a mass of 50.4 grams and a volume of 57.9 cm3. What is the density of paraffin?
Greg bought 2 boxes of balloons he used half of them to decorate his yard he used 40 to decorate his porch he used the rest inside his house how many balloons d
What is 7/6 in simplest. Form
how to estimate, then find the sum of137,638 + 52,091