Zaza2k7
Zaza2k7 Zaza2k7
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

You want to buy some beans. An 8-ounce package costs $2.64. A 12-ounce package costs $3.84. A 26-ounce package costs $8.06. Which package is the Best Buy?

Respuesta :

Davistomlin218
Davistomlin218 Davistomlin218
  • 02-10-2020

Answer:

8.06 is the best buy

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

help please this is hard
Mrs. Jones is exposed to high-energy solar radiation. She develops skin cancer as a result of a mutation in skin cells. A physician removes the cancerous cells,
HELP ‘ SPANISH 3 !!!!
what type of triangle has exactly two acute triangles ​
Cystic fibrosis is caused by a mutated gene that produces a defective enzyme in the secretory cells. Which statement CORRECTLY describes its treatment intervent
whats a nomadic tribesman called​
Problem #7 PLEASE HELP ;( Is 6(x+0.4) equivalent to 3(2x+0.8)? YES or NO??????? Show your work! 6(x+0.4) 3(2x+0.8)
With which of the following statements about human behavior would an anthropologist be most likely to agree?a.It is a combination of nature (biology) and nurtur
Simplify 5 – 2x – 3 + x.
X-intercept (__,__) Y-intercept (__,__)