shyanneprice shyanneprice
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

libby spent 2.50 on 10 picies of gum at this rate how much will 22 piecies of gum cost

Respuesta :

chomperschomp14
chomperschomp14 chomperschomp14
  • 01-10-2020

Answer:

$5.50

Step-by-step explanation:

2.50divided by 10= .25

.25 times 22= 5.50

Answer Link

Otras preguntas

Hi Vern, Got your letters today. It was great hearing from you. Actually, I can’t summarize my feelings of my trip to Australia [for R&R—“rest and relaxatio
please urgent please beg
I need help with this one to.
Write a letter to a friend inAbroad telling him/her about yourschool in French​
QUESTION 2 of 10: An advantage to joining a family business is: a) The other employees are often well known b) You are likely to have unlimited control Emotiona
Apple Inc. just paid a dividend of $3 per share. You expect that Apple's dividend will increase at the rate of 10% per year for the next 10 years. After that, y
PLEASE Help ASAP !!! How do you think sectionalism can harm a country?
math[tex](7 + 8) \times \pi[/tex]​
DOES ANYONE UNDERSTAND QUADRATIC APPLICATIONS FOR ALGEBRA 1???? PLS DONT RESOND IF YOU DINT KNOW
Que pasaría si no existiera el cine?