jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

In the geometric progression –3, 12, −48… what term is 3,072?
For your initial isolation of the bacterium, you simply needed to grow enough of it that you could identify some of its more general features. Thus, you used a
is "they" an unstressed or stressed syllable?
how to clean airpods
Which factor determines the organization of political parties at the local level
In addition to seeds, which of the following characteristics are unique to the seed-producing plants? A) sporopollenin B) lignin present in cell walls C) pol
Simplify (3x^2-2)+(5x^2+5x-1)
The weight V of an object on Venus varies directly with its weight E on Earth. A person weighing 120 lb on Earth would weigh 106 lb on Venus. How much would a p
Drag the correct label to each picture. Each label can be used more than once. Identify the type of weathering seen in each picture. The choices are Chemical we
which medullary index indicates a human hair? A. 0.653 B. 0.733 C. 0.516 D. 0.256