demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

A 4.00-kg box sits atop a 10.0-kg box on a horizontal table. The coefficient of kinetic friction between the two boxes and between the lower box and the table i
Based on this excerpt from Ernest Hemingway's "In Another Country," what is the contextual meaning of the phrase "take up"? "Ah, yes," the major said. "Why, th
you are a cyclist in a cross country race. just before the crossing finish line you overtake the person in second place! what place did you finish in?
"In the diagram, BD is parallel to XY. What is the value of x?
Do sentences in English always have a verb? Are there any exceptions to this rule?
what one is the biggest 7/11, 9/11, 20/11, 8/11, 2/11
which process can be found in both bacteria and protists?
which was a source of conflict between mexico and the american settlers in texas in the 1830s? a.american settlers in texas wanted the same rights as u.s. resid
find the perimeter of a trapezoid with sides that measure 16.1 inches, 6.32 inches, 8.0 inches, and 13 inches.
After a dreary day of rain, the sun peeks through the clouds and a rainbow forms. You notice the rainbow is the shape of a parabola.. . Create an equation. Use