johnsonesiah28 johnsonesiah28
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP 30 POINTS

PLEASE HELP ASAP 30 POINTS class=

Respuesta :

zutzut
zutzut zutzut
  • 03-09-2020

Answer:

1) $16.32 per lap

2) $19.17 per lap

3) $23.25 per lap

Step-by-step explanation:

simply divide the total amount of money by the number of laps

EX:

2) 230 divided by 12 = 19.17

Answer Link

Otras preguntas

how did the Incas create a society
“ your weekly paycheck is (d) dollars. After spending $13 on groceries, you put 10% of what remains ( 0.10) into a savings account. Use the distributive propert
why did john calvin flee paris in 1533
Write a clear and concise thesis statement for a speech on the use of technology in the classroom (or use one you have already written). Additionally, explain w
The distance from home to school is 3.25 miles, and the distance from school to the soda shop is 900 feet. What is the total distance from home to the soda shop
Can someone help me there's supposed to be two answers but all I got was A Which expressions are equivalent to x+x+x + 2 ? Choose 2 answers: A 3x + 2 B 3 + 2x C
how many electrons are in an electrically neutral atom of boron? A-3 B-5 C-6 D-8
The periodic table was arranged so that properties could be predicted for elements, just by looking at their position in relation to other elements. Consider tw
What was John Locke’s part in the American revolution
What is 24/32 Simplest form