steventapsoba59 steventapsoba59
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

Nina goes to the neighborhood store to buy 14 rolls of toilet paper. If she spent $20.02 in all for her purchase, how much does one roll of toilet paper cost?

Respuesta :

Pizzaunicorn48
Pizzaunicorn48 Pizzaunicorn48
  • 01-09-2020

Answer:

Each roll is $1.43.

Step-by-step explanation:

20.02 ÷ 14 = 1.43.

1.43 × 14 = 20.02.

Answer Link

Otras preguntas

Can you do the full work
The shown quadrilateral is a rectangle. If AB is 10 what is the length of DC? _____________________ A. 10 B.5 C.15 D.12
are all glizzys big?​
Please help me !!!!
Did new settlers Have to become american citizens to settle in texas?( Hurry please i have 10 minutes!)
Question 2(Multiple Choice Worth 5 points) (LC) Read this sentence: She was a tiger going after her prey as she ran to the finish line. What figure of speech is
Helppppppppppppppppppp
3) slope and y-intercept from table
The elements in a dictionary are not stored in a specific order. Therefore, a dictionary is not a(n) ________.
what does the word "percent" means? What does per means? and what does cent means?