christia781751
christia781751 christia781751
  • 02-07-2020
  • Mathematics
contestada

plz help me i need it today

plz help me i need it today class=
plz help me i need it today class=

Respuesta :

43200
43200 43200
  • 02-07-2020

Answer:

Question #3:T-Bone

Question #4:51 cars

Step-by-step explanation:

Question #3: divide each cost by 16 because 1 pound=16 oz

Question #4: 32/5 times 8=51.2 cars

Answer Link

Otras preguntas

Fing Using Addil The number of boxes of cookies sold by Imelda was 36 more than the number of boxes of cookies sold by Keiko. The number of boxes of cookies sol
Please help me solve this question
Find the probability that a randomly selected points within a square falls in the blue shaded area (circle)
why we should not eat only one type of food​
The Federal government allows a tax advantage for A. Low income families with children B. For childcare expenses C. For each child in a family D. All of
4). Machine “B” can pack 11 boxes per minute. The factory receives an order for more than 1100 boxes. Machine B has already packed 55 boxes. Write and Solve an
The line plot below shows the number of juice boxes Sandy drank on specific days. On which dates did Sandy drink the most and the least number of juice boxes?A.
What is the best way to learn mathematics easily??
Insert 3 rational numbers between 1 /4 and 1/3 using mean method​
1hp is written in electric motor what does it mean​