brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Someone please help me
Do heroes have responsibilities?
Are factors related to climate such as rainfall and temperature biotic or abiotic factors
what does implemented mean
what is the greatest threat to the amazon region of brazil
Bart is a wrestler. His weight is regularly higher than the weight class in which he would like to wrestle. What should he do?
PLEASE HELP! ASAP! I WILL GIVE BRAINLIEST What is 365x853. Can you help me? Thank you!
I have 18 unit cubes how many different rectangular prisms can I build?
When Serena from the United States flies to Scotland on a Canadian airline, stays in an Edinburgh hotel, and buys many wool sweaters from Scotland to bring home
How many grams of a stock solution that is 87.5 percent H2SO4 by mass would be needed to make 275 grams of a 55.0 percent by mass solution? Show all of the work