alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Given: m arc KP=2m arc IP , m arc IVK=120° Find: m∠KJL.
After the Spanish American war the us gained control of what , what and what ?
plss help will give brainliest and thx and 5star
Find the length of each arc. Round your answer to the nearest tenth
What is 3log2x-(log2(x+4)) written as a single logarithm
Jason used the commutative property to write an expression that is equivalent to 3 4 + 5.6b + 9. 3 4 + 5.6b + 9 is equivalent to 9.0 + 56b + 3.4.
Only number 8 plssss bet no one will get this
Using the linear equation 3x+2y=6, express x in terms of y
Spanish, 1 Dibujo en la clase de____2 ¿Qué clase ____en la primera hora?3 Son las doce. Tengo el ____4 La Sra. Gómez _____ español en la primera, segunda y cuar
Please help ASP! Look at the picture above!