vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

According to freud, personality develops through a series of psychosexual stages. during infancy, the psychosexual stage is called the _____________
A stocker put 57 boxes of detergent on the shelves in 2 minutes. After 5 minutes, he had put 117 boxes on the shelves. How many boxes were on the shelves when h
Your firm employs 40 people of which 10% are part-time workers. How many full time employees do you have?
Find a function in the form of y = f(x) for the parametric equation: x = 2t y = t² - 6t
Social psychologist roy baumeister makes the case that, on average, most people want ___________ close, important relationships in their lives at any given time
True or False: The sample size you need to estimate the population distribution should always be at least 10% of the population size.
Please answer the question below
Which change to the U.S. Constitution was a direct result of the Slave Trade Compromise? A. Southern States were required to allow escaped slaves to go to t
{ y=x^2-2x-6 y=4x+10
What made the middle ground a distinctive region of north america?