answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

In Romeo and Juliet, what does it mean to bite your thumb at someone? I know it's very rude I'd just like to get more of a specific meaning of it!
Justinian I was famous for rewriting the legal code of the _____. Greeks Persians Romans Ottomans User: What kind of printing was invented by the Tang Chinese t
what is 16 times 3/8
as electrons orbit the nucleus,according to bohr, they move in
Listed in the Item Bank are some key terms and expressions associated with the categories seen in the Venn Diagram. To find out more information abo ut items, s
Darwinism is a term often used when referring to A. evolution. B. socialism. C. liberalism. D. imperialism.
There would be no goods or services available if people did not work to produce them. This economic principle demonstrates the importance of which factor of pro
What is the opposite of disputing
three south african initiatives that adress: inequality and gender; rights of people living with HIV and violence against women and children
write the product as a mixed number 5*3/4