emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

select the product of (3x-4)(3x4)
A curved section of roadway is in the shape of a circular arc of 410-m radius. The curved section is horizontal, not banked. The coefficient of friction for tir
'for a good cause if you are determined you are able to overcome any obstacle'. explain
Earth is a close approximation of a natural closed system.  What are some ways that living in a closed system affects each of us.
All of the following are types of lyric poetry except; A. tankas. B. ballads. C. sonnets. D. madrigals.
Perimeter of a square with an area of 81cm2
List all the commonwealth games mascots from 1982-2014
Rachel and David share 40 biscuits between them in the ratio 2:3, How many biscuits do they each get?
How many flags are in this wolld ;)
Which ancient civilization is associated with the Twelve Tables, an extensive road system, and the poets Horace and Virgil?