HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Halitosis is the medical terminology for
The relashionship between diet and oestoprosis
Do questions 10 and 12 plzzzz I NEED HELP PLZZZ
how is 0.00023 written in scientific notation? a. 23 x 10–5 b. 2.3 x 10–4 c. 2.3 x 104 d. 0.23 x 10–3
3. Site for cellular respiration within the cell?
Which of the following are correct steps to find the solution of the following equation? 8 = 18 – 2x
In economics, if a good is inelastic, consumers have lost an interest in purchasing it. producers have lost an interest in manufacturing it. its supply or deman
Please help, I really need it.
Lee has 20 cousins. if 12 of lee's cousins came to the family reunion, what fraction of his cousins attended?
5x+20=57how do I solved