kikitheboss1123 kikitheboss1123
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

If a 9
9
-pack of classic board games costs $23.67
$
23
.
67
, what is the unit price?
​

Respuesta :

amna04352
amna04352 amna04352
  • 03-04-2020

Answer:

$2.63

Step-by-step explanation:

$23.67/9packets

$2.63/packet

Answer Link

Otras preguntas

17. Never use a comma before a clause beginning with the relative pronoun "that." A True B. False
What is the difference between a trait and a characteristic? Then give one example of each.
Plz help for 15 points
help need answer in 5 minutes​
I need help and I will give brainliest to the person with the right answers and explanation
You are planning to buy a t shirt for your brother.
Solve for <3 A * 3 = [?] O = 43 44=90°
What do topic sentences and thesis statements have in common
Juan: Hola, me llamo Juan. Yo 15 años.
who do you need who do you love when you come undone