soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

QUESTION 1 One of the trends in the medical field is to have doctors diagnose patients, and have supporting staff complete patient procedures, documentation an
a pipe is 30 feet long. it needs to be cut into pieces that are 3/5 feet long. how many pieces can be made from the pipe
is capitalism is an example of a planned economy
Why do the gulag guards want to frighten the people they arrest?
write the equation of a line whose slope is -2 and passes through (-1,6). write the answer in slope-intercept form
Through what system is oxygen delivered to the cells to produce energy in cellular respiration
How are gravitational and electric force alike? How are gravitational force and electric force different?
Hello I need help on government Please just tell me the branches of each single one
can someone please define variation for me?
Need help on geometry Please