djloloc457 djloloc457
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Larry spent $34.00 for 12 gallons of gasoline. At the same price per gallon, how many gallons could he buy for $51.00?

Respuesta :

lockdot16
lockdot16 lockdot16
  • 01-04-2020

Answer:

17 Gallons

Step-by-step explanation:

You have to multiply the gallons to the amount.

Please give me brainliest.

Answer Link

Otras preguntas

List (A) the primary materials necessary for and (B) The materials produced by photosynthesis
The ancient _____ are traditionally credited with being the discoverers of philosophy. However, they probably picked up philosophy from the Egyptian culture.
What has no potential energy?
which three invaders of the roman empire came from asia?
a spool holds 6.75 meters and a craft club buys 21 spools. what is the total cost if the ribbons costs 2 dollars per meter?
Is a rabbit hole a biotic or an abiotic factor
grade 5 math. How would I write a ratio for a project when asked to compare prices from two stores, IE 32 slices of texas toast for $7.99
what is a carbohydrate that is composed of many monosaccharide units joined together
colby has 16 jars of spices.He wants to arrange them in arrays. what arrays could he use to arrange them
Jack's plant grew 50 inches in 100 weeks. At this rate, how much did it grow in 210 days?