issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

what is biogeogrphic isolation
It takes 323232 minutes for 888 people to paint 888 walls. How many minutes does it take 121212 people to paint 121212 walls? minutes
Create a number pattern involving two operations. Explain your pattern.PLEASE HELP THE ASSIGNMENT IS DUE IN AN HOUR
list the intergers that satisfy both these inequalities 2x+9<0 and x>-12
Which expressions are equivalent to 4^-2 * 7^-2 Choose 2 answers A: (4 x 7)^4 B: 1/28^2 C: 7^-2/4^2 D: (4 x 7)^4 please help me, someone
If you borrow $952 at 9% compound quarterly for four years, how much will you pay back by the end of the year
Near the end of the story, Myrha's dad wants to call her mom, but his phone's battery is dead. What does Myrna point out that she could do if she had a phone?
The time of a town 30⁰W is 8.50am. What time will it be at Chedo Town 15⁰E?​
50 POINTS find the length of ab plz help me
the model suggests that living humans came from the species homo erectus and that their development took place throughout the world?