xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

What can be described as a technology that uses high-frequency sound waves to create images
WILL GIVE BRIANLEST!!!!!!!!!!!Six times a number is 42. What is the number?42nnnnnn673648
PLS HELP!!! 80PTS PHOTO ATTACHED
Please help I will give the most points
PLEASE HELP ASAP!! The table of values represents the function g(x) and the graph shows the function f(x). Which statement about the functions is true? -all of
30 POINTS PLS HELLLLPPP WILL GIVE BRAINLIEST What behavior do elements in a stack follow? first in, last out, or FILO behavior last in, first out, or LIFO behav
whats most expensive car payments or car insurance and why
What are the fourth roots of 2√3 −2i? Enter your answer by filling in the boxes. Enter the roots in order of increasing angle measure.
please help this is science but they for some reason don't have it ​
(6x −9)3−1=((6x−9)3)(0) Solve for X