sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Abe needs 13.5 feet to make a bedspread. How many yards does he need?
1. If in the following diagram the substance is in solid form during stage 1, at what stage do the particles have no intermolecular bonding? (THERE IS A PIC AND
How did the geographic features and indigenous population of early Virginia influence the growth of the colony at Jamestown?
What explicit formula matches the arithmetic sequence -2, 1, 4, 7, 10, ...?
Wegeners hypothesis of continental drift was replaced in 1967 by which theory that supported his idea that continents move?
What caused austria-hungary to declare war on serbia, which eventually sparked world war i?
During the 19th century, many Latin American nations experienced revolutions. How important were the American and French revolutions as a driving force behind t
George calculated the distance between (2, 4) and (6, 3) using the distance formula. His work is shown below. Analyze George’s work. Is he correct? If not, what
Which has the greater number of particles, 1 mole br2 or 80g br2?
Which polynomial represents the sum below? (4x4 - x2 - x) + (x4 + x3 + x2 + x - 1) A. 5x4 + 2x4 + 2x2 - 1 B. 5x4 + 2x4 - 1 C. 5x4 + x3 - 1 D. 5x4 +