abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Answer this correctly and explain your answer and I’ll give u brainalist + 10 points
4 divided by 3.2 show work
Two angles are complementary. One angle is 18 degrees more than the other. What are the measures of the two angles?​
Describe a situation where you had to show some toughness or grit to get through it.
Help? I'm not smart so don't judge me pls this is all my teacher gave me ad it due today
Sandy bought 1 1/4 pound of turkey and 1/2 pounds of cheese at the deli. Both items are on sale for $4 per pound. What is the total cost?
what is 99 time 6[tex]99 \times 6[/tex]​
What sea lamprey and zebra mussel are part of which great lakes ecosystem probloms
can someone pls help me?? i have to write a blog about a social issue that is important to me! Here is an attachment of what I have to do! WILL GIVE BRAINLIEST!
Pythagoras Theorem A. x=5 B. x=2square root of 1 C. x=square root of 34 D. x=2square root of 61