iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

inhuman, infections by fungi and protists are usually more difficult to treat than bacterial infections. why?
did I solve this problem right?​
Each year, approximately 5,000 metric tons of mercury compounds are released into the environment either naturally or from human activities. Once mercury enters
Below, the two-way table is given for a class of students. P(Senior | Female) =
rewrite each expression using the distributive property 5x2+35x
i’m not quite sure what this is may yall please help
20 points! name the two great sudanese empires in the western part of the region and what led to their wealth?
Culture shock is the fear or anxiety people feel when encountering cultures that are unfamiliar.
What is one reason water can remain in the liquid state on Earth? A. Earth's atmosphere is deep enough to allow water to cycle through its solid, gas, and liqui
last week we had a food drive at Church. pronoun​