Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

help quicc Identify the underlined portion of the sentence below: Roger bought me a huge diamond ring for our anniversary. a. Direct Object c. Subject b. Indir
According to the big bang theory, how did the universe begin? What had to happen before atoms could form?​
A state can preserve certain land from industrial development or set aside other land for parks through a(n) ________law.
Katie runs 4 miles in 24 minutes how many miles. can she run in 30 minutes​
the expression -5t^2+ 40t predicts the height, in meters, of an object t seconds after a person launches it into the air. how many seconds will it take the obj
Write the equation 2x2 - 4x + 6 = 1 in standard form and then choose the value of "c."a) 2.5b) 3c) 5​
Is my answer correct?? If not, please help correct me!
Please help me out please!!!!!!!!!
what is the volume of the cylinder below?
Please help! Urgent. I would really appreciate it!