gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Is the clause in parentheses an adjective or adverb clause? Edgar Allan Poe was an American author (who wrote Gothic and macabre short stories).
A criticism of the American system of federalism is that it is
how did geography influence the location of European colonies?
Explain why an addition problem that has a 4-digit addends could have a 5 digit sum.
The IMF and World Bank have been criticized as undemocratic. Why?
A criticism of the American system of federalism is that it is
Why were scenes from celebrations and contests painted on palace walls? a. so visitors could understand the social customs of the wealthy b. To praise the royal
A criticism of the American system of federalism is that it is
Your home insurance policy has a $500 deductible. If a small fire causes $1200 damage to your home, what amount of the claim would the insurance company pay? A.
how many times is 5 bigger than 0.5?