itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

Which explains how advances in online education will most likely affect college costs in the future? A.Online education will likely reduce costs and provide gr
What's the significance of the 4th of July?
Another phrase for slavery b. workers contracted to work on estates for a set period of time c. workers in dental offices d. workers in technical fields e.
How to use keyboard to play piano in garageband?
The doctor told ellie and tom to compute the gestational age of their fetus by determining the time of
When a driver presses the brake pedal, his car can stop with an acceleration of -5.4m/s^2. How far will the car travel while coming to a complete stop if its in
The most important part of preparing a presentation aid is to ________________. a. practice using the aid b. keep the aid a secret c. make the aid as elaborate
Write the complete electron configuration for sodium ion
Which of the following cell structures is significantly different between Gram-positive and Gram-negative bacteria?
a plant cell has a solute concentration of 2% it is in a solution of 2% solute. What will happen to the cell? WHY?