TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

What effects did the battle of bunker hill have?
what is a prefix for dote?
Ryker is given the graph of the function y= 1/2x^2 - 4 . He wants to find the zeros of the function but is unable to read them exactly from the graph. Find the
The widths of two similar rectangles are 16 cm and 14 cm. What is the ratio of their perimeters? Of their areas? a. 8:7 and 64:49 b. 9:8 and 64:49 c. 8 and 81-
What is the next number of the pattern. 2 7 26 101 400
Is Obesity Really a Big Problem in America? Please help me :)
Did Maya Angelou's uncle kill the mom's boyfriend after finding out he raped Maya or beat him to death?
which point lies on the graph of the boundary line of the inequality 3y + 4x< 12
Which of the following is the equation of a line parallel to the line y=3x+2, passing through the point (10,1)? A. 3x - y=29 B. 3x + y=29 C. -3x - y=29 D. 3x +
What Is the Richest Country in the World?