citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

common factor of 10 and 20​
Write Jordan a three-paragraph letter in English, and compare the culture of Burundi and American culture, especially in terms of foods, sports, transportation,
Find the volume of the rectangular prism. length = 5 1/4 inches width = 4 1/2 inches height = 3 inches
What is the Lowest Common Denominator between 3m/m+n and 3n/m-n
What is the domain of (rh)(x)?
Motion: E- learning is better than classroom setting, i need points to the topic for opposing the motion with explanation. this is a debate and i need correct a
In any case, resistance of a material is a measure of the quantity of present in the materials.
Approximately what percent of Americans do not participate in the government process
Please help !! (Simplify)
Dr. Dormeur studies sleep and sleep disorders. She is curious as to whether technology exposure before bedtime causes people to fall asleep more slowly. She rec