RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

The high temperatures for the last seven days are: High Temperatures: 81, 78, 83, 89, 80, 87, 78 Find the RANGE of the temperatures.
Which of these is an example of sexual reproduction, involving meiosis?help pls due tonightLeaf cuttings taken from one plant grow into new plants.. Pollen from
Sanders Co. is planning to finance an expansion of its operations by borrowing $49,200. City Bank has agreed to loan Sanders the funds. Sanders has two repaymen
Balance the equation ___ CaCO3 -> ____ CaO + ____ CO2
How to account for this $45,000? I think, this could be as Salary or dividend. When Scott and Allison are in the store, they are the only ones who operate the r
I need help asap PLEASE HELP
Someone help please!!! I don't understand. (20 points)
100 Points - AP Macro Questions - Brainliest to Correct Answers. Wrong Answers Get Reported Assume the Federal Reserve Bank (Central Bank) buys $5 Million in go
y yo soy ________ sobrino. no links mi,mis,su,nuestra
I need help asap PLEASE HELP