Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

Natalie picked 135 berries in 15 minutes. If she continues picking at that rate, how long will it take her to pick 486 berries?
the student council president wants to find out the opinion of the students on the issue of school lunch options. The president sends out a survey to a random
Write an addition equation with a positive addend and a negative addend and a resulting sum of -8
If -2(3y+5)=-4, find the value of 5y
three consecutive even integers have a sum of 168. what's the value of the largest integer?
Write equation in function form y-3x-11=0
Explain why a mixed number is not in the set of intergers or whole numbers
Write equation in function form 4x+y=10
wallpaper cost $2 per square yard how much would it cost to cover a rectangular wall that measures 15 feet by 21 feet
Who was the so-called new middle-class? What was the role of expertise and organization in this new professionalism?