jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help with the following questions. Explain why its the answer too thanks.
In a short paragraph, provide some background information on the Cold War. What was the Cold War? Who was involved? When did it happen? Where did it take place?
2. A 2 Kg bird is flying at a constant speed of 7 m/s. What is the bird's Kinetic energy?
The War Powers Act was designed tolimit the power of thea. president.b. Senate.C. judicial branch.d. House of Representatives.​
I need helpppo!!! Plzz
Why did Pericles' strategy fail? The citizens of Athens stayed within an overcrowded walled city Sparta’s navy was able to defeat the Athenian navy Sparta’s ar
The radius of a circle is 4 feet. What is the circle's circumference? r=4 ft Use 3.14 for n.
3x3 + 15 x2 + 4x +21 Polynomial division
which process in the light dependent reactions results in the release of hydrogen ions, electrons, and oxygen
please help!!! 20 pts❤️❤️ what is something you would buy(or buy more of) if it’s price dropped? What is about this product that appeals to you? Why do you thin