jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

The length of a rectangle is 8 more than four times the width.
List the fourth and final ways that Jesus brought new life to the human race
Which term best describes the following organism: a unicellular (single celled) eukaryote that has a single large mitochondrion, and causes Chagas disease or sl
A result of to much fat in one's urine a. Urea b. Gloerulonephritis c. Ptosis d. Urochrome e. Ketonuria
The main job of the editor and editorial board is to _____. oversee all departments manage the publication edit news articles manage reporters
Transmembrane proteins allow large particles to pass through the membrane. a. True b. False
Which organelle is found in both eukaryotic cells and prokaryotic cells: a. Golgi apparatus b. Nucleolus c. Ribosomes d. plasma membrane
Which method would you use to prove that the two triangles are congruent? AAS ASA SSS SAS
What is the equation of the graph below? y=sin(x/3) y = sin(3x) y = sin(0.3x) y=sin(2x/3)
Aldosterone is synthesized from cholesterol. a. True b. False