2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

state four measures that may be taken by the government to control inflationstate formations that taken by the government to contain inflation ​
he is a farmer. (into negative)​
A farmer wants to fence off part of a rectangular field to create an area that is 22,500 square feet. He then wants to divide that area in half by creating a fe
Fill in the blank with the correct German article. Der Junge liebt _____ Mädchen. das den der die
Deduce the firstequation of motion matematical method​
First term: 2 3/4 sixth term: 3 7/12
If m ABC = 122°, and m then m
In a right triangle the leg opposite to the acute angle of 30° is 7 in. Find the hypotenuse and other leg.
what is tan theta when csc theta =2 sqrt 3? Not really understanding how this works. If possible can someone explain step by step?
the perimeter of square ground is 122 i) find its length ii)find its areaiii)find the Cost of growing grasses I n don't the ground at rs 40 per sq.m.​