jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

what do 6, 9, and 12 all go into
what do we call the transfer of goods, foods and ideas between the old world and the new world during the 1500s?
how were the social classes of sumer organized ??
one who is actively involved in government activites
A carpenter needs to make 60 dowels. Each dowel must be 6 inches long. The wood from which the carpenter will cut the dowels comes in 4-foot lengths. What is th
Who traveled to Japan in 1852, setting up two trading posts and opening the country to trade with the West? A. Otto von Bismarck B. Simón Bolívar C. Thomas Jeff
A car loses 15% of its original value each year. After one year a car has a value of 13,600. What is the original value of the car??
How do you know the wave is a mechanical wave?
specific park is rectangular-shaped and has a 7-mile perimeter. The length is 4 times the width. What are the dimensions of the park?
From a population of red brown orange yellow and green butterflies only the red and green ones survive since they can blend into their environment and reduce pr