garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

Which verb best completes the sentence? He __________ enjoy cooking, but he enjoys eating. A. don't B. do C. doesn't
Describe the man standing in jem's room (from to kill a mockingbird, chapter 28-29)
Of the 360 people who took a qualifying exam for an inspector's job 55% of the people passed. How many people passed?
Which American colony was the first to have a government with elected representatives
___________ means converting the sender's ideas into a message, which could be verbal, visual, or both.
What caused economic problems during Bush's second term in office? ( Multiple Answers ) budget surplus foreclosure crisis financial crisis economic recessi
How to solve x=6y-11 and 3x-2y=-1 by substitution
how do I put 6.7, 2 pi, 55/9, 6 in least to greatest
What has information technology made piracy possible?
American intervention in the western hemisphere caused anti-american feelings among latin american countries.truefalse