monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
How do you do X over 4 =-8?
What political tactic led the candidate to victory in the 1896 presidential election? a) debates b) advertisement c) slander d) pay-offs
Even though the Punnett square calculates that a couple has a 50/50 chance of producing a male or female, there are slightly more females born in the human popu
CAN ANYONE PLEASE HELP WITH MATH? please do number 4 part a and b you do not have to do part c thank u
Which statement is scientifically based? A).Mutations rarely occur. B).All mutations are harmful. C).Some mutations can be contagious, like infections. D).Mutat
Which of these caused the United States to become involved in World War I? A) the German invasion of Poland B) repeated violation of treaties by Japan C) enemy
how many acres of land are in a rectanglar parcel 234' * 878'
Callie bought 2 gallons of juice for $2.58 per gallon. She sold the juice in 1 cup servings for 75 cents each. Each servings is 1/16 gallon. How much more did
Jenny spent 35 minutes doing research on the Internet. She finished at 7:10p.m. At which time did Jenny start her research?
Is four L greater than or less than 3000 mL?