zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

The dollar value generated over decades of customer loyalty to your company is known as brand equity. viability. sustainability. luck.
1. Solve the system of equations by graphing: y = -3x - 3 m = _______ b = ________ y = 2x + 2 m = _______ b = ________ PLZ SOLVE NOW
Read the passage. (1) Since prehistoric times, milk has been a vital source of nutrition for human beings. (2) Some doctors and nutritionists believe that cons
How do you do this step by step?
Which best describes the impact of the Crusades on European exploration?
Consider the sequence below. 3 , 1 , 1/3 , 1/9 , ... Select the explicit function which defines the sequence.
which of the following typically characterizes a tropical rainforests
find the measure for the angle indicated in bold
The idea that Jews would return to Palestine has been a part of Jewish culture since the unsuccessful rebellion against the Empire.
Tobias gold sells computers at the office Center he's guaranteed a minimum salary of $1,959 per month plus 6.3% commission on total sales how much in total sale