zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

How do you get from one number to the next using multiplication or division? From 106 to 100
A pizza is covered with multiple toppings 1/8 of the pizza is covered in mushrooms,1/8of the pizza is covered in onions and the rest of the pizza is covered wit
feiann,trxy and Mcfel received apples from their mother. They have agreed that they will share the apples into 3:4:5 parts respectively. how many apples will ea
Read two numbers from user input. Then, print the sum of those numbers. Hint -- copy/paste the following code, then just type code where the questions marks are
what percentage of electricity comes from fossil fuels
Pleaase help me because i really need it
Shipping cranes can be used to load cargo onto ships. In ▱ JKLM, JL = 165.8, J m ∟ JML = 50° Find the measure of each part of the crane. HW 1: Find JN. HW 2: Fi
When did the Cold War come to an end? A. right before World War II began B. at the end of World War II C. after resistance movements in the 1990s D. after t
Name and briefly define the quantitative methods of control brainly.
The ratio of yellow houses to white houses on a street is 18 to 26. Simplify the ratio. PLEASE HELP