zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

An experiment consists of four outcomes with P (E1) = 0.2, P (E2) = 0.3, and P (E3) = 0.4. The probability of P (E4) is: a. 0.50 b. 0.90 c. 0.02 d. 0.10 e. none
A motion is open to debate when A. the motion is seconded. B. the motion has been stated by the chair. C. a member has made the motion.
A nitrogen atom has _____ valence electrons. Answers.A) 0b) 3c) 5d) 7e) 8
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
It's OK to access BCA Web while Epic is available. a.True b.False
A cream that would relieve itching due to allergies: a) Antihistamine cream b) Corticosteroid cream c) Hydrocortisone cream d) Calamine lotion
4. Fiona opened a retirement account that has an annual rate of 6.2%. She is planning on retiring in 25 years. How much must she deposit into that account each
What is the cost of 2 1/2kgof tomatoes at #1. 50 per kg
What volume of a .130 M NH4I solution is required to react with 143 mL of a .640 MPBN032 solution
Which line fits the data graphed below? Choose 1 answer: Choose 1 answer: (Choice A) A (Choice B) B (Choice C) C (Choice D) None of the lines