jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

i need help on math also thank you im not very smart...
The fossil at point X has been dated to be 65 million years old. What can relative dating indicate about the fossil at point Y? * A) The distortion of organism
your wealth is growing through brilliant purchases of meme stocks that are growing at a rate of 11% per year compounded daily. how much would you need to invest
write a poem about truth, Please help I'm not very good at poems
Which expression is equal to 3 /4 A. 3 X4 B. 4 x3 C. 4/3 D. 3/4
aria is saving to buy a phone.she has 85 dollars and can save an additional 10$ per week how much total money will she have after 8 weeks​
Describe the spread of communism across the post war years, how and why was it spreading?
In the expression 3x + 7, what is the coefficient?
Nancy's Notions pays a delivery firm to distribute its products in the metro area. Delivery costs are $30,000 per year. Nancy can buy a used truck for $11,000 t
What powers are shared between the President and Congress on the foreign affairs powers?