aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

When the media tries to stir up public opinion by reporting the news in a sensationalist manner, the practice is known as A. select journalism. B. traditional
The area of the closet floor is 18 feet. If Saroya buys 32 tiles will she have enough to cover the floor?
When you display food in ice, the food must:?
What is a public good? A. any publicly used facility that is sponsored by the government B. a good that is sold within the marketplace for use by the public C.
Which is most likely a molecule in a wall-filling material? C6H6 Na6Ba6 NeNa HC
According to the Jo-Hari window model, what are blind spots? a. Something that the sender knows and communicates to the receiver b. Something that the sender
(1 pt) Which graphs show the solution to the given inequalities? Column A Column B 1. 2. 3. 4. A. Number line with positive and negative numbers.
Natural gas forms from the remains of buried plants and animals. a. True b. False
The Japanese created one of the most technologically advanced and best governed civilizations of Earth. a. True b. False
Which is a point mutation?