caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

(blank)production is linked to an increase in the occurrence of skin cancers caused by holes in the ozone layer
Sociologist, emily kane, found that parents of boys were ambivalent or even distressed about their sons' interest in feminine icons (such as barbie dolls) or pa
During the mid 1800s which region relied most on factories and a workforce of immigrants
EADY QUESTION WORTH 50PTS
1.   What law did Theodore Roosevelt use to break up businesses that stood in the way of competition?        A. The Sherman Anti-Trust Act   B. The Roosevelt Co
According to the establishment clause, how would a historical society's posting of the Ten Commandments along with the history of religion and its beliefs and p
If you pick up and carry a piece of heavy furniture which type of friction do you have with the floor
While driving, you see a school bus in the opposite lane dropping off students. there is no median. when is it ok to go?
What impact did the atlantic slave trade have on the nations of the west african interior?
Who thought that atoms were like smooth, hard balls that could not be broken into smaller pieces?