velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

Does anybody know how to solve this?​
What are the 2 types of weathering? Physical and Erosion Chemical and Physical Chemical and rust Erosion and acid damage
Vertex of f(x) = 1/2(x-2)^2-3
How does woman one clim about less good man affect other elements of the story
How do you find the theoretical yleld of a chemical reaction?
0.1/2 as a decimal plz help
3x=9 solve for x show work
Please help answer this
Help ASAP give me the correct answer or else bad luck
Ashley earns $5.50 per hour babysitting. She wants to buy a CD player that costs $71.50, including tax. How many hours will she need to work to earn the money f