sharikagary2ou0zl6 sharikagary2ou0zl6
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter.

How much does Jillian spend for the fabric?


$9.35

$17.25

$18.57

$20.70

Respuesta :

isaramos0723
isaramos0723 isaramos0723
  • 01-04-2020
The answer is $20.70
Answer Link

Otras preguntas

Write 0.28 in expanded form
Graph the inequality x ≥ –3
PLS HELPP IM TIMED! Refer to the passage from "The Wise Fool.” A poor peasant woman bore many sons. All except one lived normal, useful lives and did well. Natu
how do you use assertion in everyday life? cite some instances where you used assertions in positive ways​
Charlie is saving to buy a new phone. He will need at least $280. He already saved $100. If Charlie plans to save $40 a month, what is the minimum amount of mon
Which data set is the most spread from its mean? 0 14, 26, 24, 28 022, 16, 18, 36 O 22, 28, 20, 22 021, 19, 27, 25​
What is the value of letter D on the number line? Three and seventy-five hundredths Three and two tenths Three and twenty-five hundredths Three and three tenth
according to the graph at what speed did the train travel?
If 3 balloons cost $2.00, how much do 9 balloons cost?
Evaluate 6x if x= 1/2