amandavelis
amandavelis amandavelis
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Write a formula that describes how much it will cost shawna to join the arboretum and attend classes

Write a formula that describes how much it will cost shawna to join the arboretum and attend classes class=

Respuesta :

xAJHx
xAJHx xAJHx
  • 03-04-2019
T=cn+40

The 40 is the fixed cost and is added to the amount of money per class multiplied by how many classes she attends to find the total cost.
Answer Link

Otras preguntas

six pounds of grapefruit cost $3. What is the cost per pound?
What type of function is shown? What type of function is shown? A graph is shown in the xy-plane. A curve is shown that passes through the origin. As we move t
Please select the word from the list that best fits the definition taught that happiness came from reason and doing one’s duty
_____ progresses through three phases: first, the couple pleasures each other with gentle touch; second, genital stimulation; and third, nondemand intercourse,
what is plotttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
Which statement is the strongest rebuttal to the counterclaim? Counterclaim: Countries had been trading globally for centuries before the chronometer, and they
is paul and storms song your love is, a christmas song?
What major division in Islam developed after the Umayyads came to power?
sam has 62 dimes and quarters worth 11.30. How many dimes and quarters does he have?
How did the proclamation of 1763 contribute to the outbreak of the american revolution?.